ROTA Dil Okulu

Rota Dil Okulu

Genel İngilizce

Genel İngilizce

İçerik

Kurumumuzun kur sistemi, aşağıda olduğu gibi 6 seviyede değerlendirilmektedir.Tüm seviyelerimizde yabancı öğretmen eşliğinde pratik yaparak, öğretmenlerimizin hazırladığı aktiviteler ile birlikte akıcı bir şekilde konuşabilirsiniz. Tüm öğrencilerimize seviye tespit sınavı yapılır ve bu sınavın sonucuna göre uygun bir sınıfa yerleştirilir. Her seviye 72 ders saatinden oluşmaktadır. Yapılan ara sınav ve final sınavı sonucunda öğrenciler, bir üst seviyeye geçme hakkı kazanır.

Seviye Bilgileri

A1 BEGINNER:Bu program daha önce hiç ingilizce eğitimi almamış öğrenciler için hazırlanmıştır.Basit cümle ve soru kalıpları öğretilir.

A2 ELEMENTARY:Günlük konuşma kalıpları, pratik ve gramer bilgileri ile birlikte verilir. Öğrenciler basit konular üzerinde yabancılarla konuşabilir, paragraflar yazabilir, kolay konu başlıklarını okuyup anlayabilirler ve öğrendiklerini temel zamanlarla gündelik yaşamlarına aktarabilirler.

B1 PRE-INTERMEDIATE:Orta seviyenin başı anlamına gelmektedir. Elemantry seviyesinde görülen kalıplara ve sözcüklerine ek yeni gramer yapıları ve sözcükleri öğretilir.Basit ama birbiriyle bağlantılı cümleler kurabilir.Yaşadığı olaylar hakkında bilgi verebilir.

B2 INTERMEDIATE:Okuma,yazma,konuşma ve dinleme ağırlıklı İngilizce tüm zaman ve cümle yapıları öğretilir. Konuşma becerisini üst düzeye çıkarılması sağlanır. İngilizcenin yapısal özelliklerini kavramış olarak, artık dilin inceliklerinin öğrenildiği ve uygulandığı eksikliklerin giderildiği bir aşamadır.

C1 UPPER INTERMADIATE:Öğrencilerimizin akıcı ve doğru şekilde konuşmaları,karışık cümle yapıları ve resmi yazışmaları yapabilmeleri yetisi ön plana alınır. Dilbilgisinin en ince ayrıntılarına kadar hatasız kullanıldığı düzeydir. Öğrenciler bir çok farklı konuda yabancılarla uzun konuşmalar yapabilir. Orijinal kitapları okuyup anlayabilir,ayrıntılı özetler çıkarabilirler.

C2 ADVANCED:Akademik seviyede sözcük dağarcığını arttırma, geliştirme,düzgün ve doğru yazma, okuma, okuduğunu anlama, anladıklarını yazıya ve konuşmaya dönüştürebilme becerisinin kazanabilmesi sağlanmaktadır.

Eğitim Programı

Genel İngilizce Programı; Başlangıç, Temel, Ön-Orta, Orta, Üst-Orta ve İleri düzey olmak üzere 6 seviyedir. Her seviye için 72 ders saati uygulanır.

Kurs Programlarımız
  • HAFTA İÇİ SABAH : Pazartesi, Çarşamba, Perşembe: 09.00 - 12.30
  • HAFTA İÇİ ÖĞLEN : Salı, Çarşamba, Perşembe: 14.00 - 17.30
  • HAFTA SONU : Cumartesi ve Pazar: 14.00 - 17.30